Our Council | Find your SU | Girl Scouts of Eastern Pennsylvania
side menu icon

Find your SU

Wondering which Service Unit you belong to? Click below to view a list of schools by county, or use the Ctrl+F function (Command+F on Macs) to search this page (within the sub-headings) for the name of your child’s school (or the school nearest your home).

Berks County Schools/Service Units

Kutztown Service Unit 727
Greenwich Elementary School
Kutztown Elementary School
Kutztown High School
Kutztown Middle School

Brandywine Service Unit 745
Gateway Christian School, Mertztown
Brandywine Heights High School
Brandywine Heights Middle School
Brandywine Heights Elementary
Brandywine Heights Intermediate

Eight Oaks Service Unit 754
Hamburg Middle School
Hamburg High School
Tilden Elementary School
Schuylkill Valley Elementary School
Schuylkill Valley Middle School
Schuylkill Valley High School
Kings Academy, Mohrsville
Bethel Elementary School
Penn-Bernville Elementary School
Tulpehochen Jr/Sr High School

Governor Mifflin Service Unit 755
Brecknock Elementary School
Cumru Elementary School
Governor Mifflin Intermediate
Governor Mifflin Middle School
Governor Mifflin Senior High School
Lasalle Academy
Montessori Country Day School
Mifflin Park Elementary

Heart of Berks Service Unit 759
Holy Guardian Angels
C E Cole Intermediate School
Muhlenberg Elementary School
Muhlenberg High School
Muhlenberg Middle School
Oley Elementary School
Oley Middle School
Oley High School

Spring Corners Service Unit 760
Berkshire Heights Pre School
Cornwall Terrace Elementary
Green Valley Elementary School
Shiloh Hills Elementary School
Spring Ridge Elementary School
St. Ignatius Whitfield Elementary
Wilson West Middle School
Wilson Southern Middle School
Wilson High School
Whitfield Elementary

Conrad Weiser Service Unit 761
Conrad Weiser High School
Conrad Weiser Middle School
East Elementary School
West Elementary School

Wyomissing Service Unit 762
Sacred Heart
West Reading Elementary School
Wyomissing Hills Elementary
Wyomissing Jr/Sr High School

Boyertown Service Unit 744
Boyertown Elementary School
Boyertown High School
Boyertown Junior East
Boyertown Junior West
Colebrookdale Elementary School
Earl Elementary School
Gilbertsville Elementary School
New Hanover-Upper Frederick Elem
Pine Forge Elementary School
St. Francis Academy, Bally
Washington Elementary School

Fleetwood Service Unit 747
Andrew Maier Elementary School
Fleetwood Area High School
Fleetwood Area Middle School
Richmond Elementary
Willow Creek Elementary

Pagoda Service Unit 757
Antietam Middle Senior School
Mt. Penn Elementary Center
Mt. Penn Primary Center
St. Catharine’S Of Siena
Exeter Township Junior High School
Exeter Township Senior High School
Jacksonwald Elementary School
Lorane Elementary School
Owatin Creek
Reiffton Middle School
Berk Catholic High School

Daniel Boone Service Unit 763
Amity Primary Center
Amity Intermediate Center
Birdsboro Elementary Center
Daniel Boone High School
Daniel Boone Middle School
Monocacy Elementary
Immaculate Conception

Twin Valley Service Unit 766
Honey Brook Elementary Center
Robeson Elementary Center
Twin Valley Elementary Center
Twin Valley Middle School
Twin Valley High School

Reading Service Unit 765
10th & Green Elementary School
10th & Penn Elementary School
12th & Marion Elementary School
13th & Green Elementary School
13th & Union Elementary School
16th & Haak Elementary School
Amanda Stoudt Elementary School
Berks Catholic High School
Cabrini Early Childhood Center
Fairview Christian School
Glenside Elementary School
Lauer’s Park Elementary School
Millmont Elementary School
Northeast Middle School
Northwest Elementary School
Northwest Middle School
Reading High School
Riverside Elementary School
Southern Middle School
Southwest Middle School
St. Margaret’s
St. Peter’s
Tyson-Schoener Elementary School
The Citadel

Bucks County Schools/Service Units

Liberty Trail Service Unit 612
Bedminster Elementary
Robert B. Deibler Elementary
John M. Grasse Elementary
Patricia A. Guth Elementary
Sellersville Elementary School
Margaret M. Seylar Elementary
West Rockhill Elementary School
Pennridge Central Middle School
Pennridge North Middle School
Pennridge South Middle School
Pennridge High School

Richland Service Unit 615
Neidig Elementary School
Pfaff Elementary School
Quakertown Elementary School
Richland Elementary School
Trumbauersville Elementary School
Sixth Grade Center
Stayer Middle School
Quakertown Community High School
Upper Bucks County Technical School
Quakertown Christian School
St. Isidore's Roman Catholic Parish School
United Quaker School

Tamanend Service Unit 616
Barclay Elementary
Bridge Valley Elementary
Jamison Elementary
Kutz Elementary
Titus Elementary
Warwick Elementary
Tamanend Middle School
Central Bucks High School South
St. Joseph/St. Robert Catholic School

Unami Service Unit 617
Butler Elementary
Doyle Elementary
Mill Creek Elementary
Pine Run Elementary
Lenape Middle School
Unami Middle School
Central Bucks High School West
St. Jude Catholic School

Palisades Service Unit 618
Durham-Nockamixon Elementary School
Springfield Elementary School
Tinicum Elementary School
Palisades Middle School
Palisades High School
River Valley Waldorf School

Jericho Service Unit 619
Buckingham Elementary
Cold Spring Elementary
Gayman Elementary
Groveland Elementary
Linden Elementary
Holicong Middle School
Central Bucks High School East
Buckingham Friends
Our Lady of Mount Carmel
New Hope-Solebury Lower Elementary
New Hope-Solebury Upper Elementary
New Hope-Solebury Middle School
New Hope-Solebury High School

Council Rock Service Unit 620
Sol Feinstone Elementary
Goodnoe Elementary
Newtown Elementary
Wrightstown Elementary
Newtown Middle School
Council Rock High School
St. Andrew School

Rock United Service Unit 621
Churchville Elementary
Hillcrest Elementary
Holland Elementary
Richboro Elementary
Rolling Hills Elementary
Maureen M. Welch Elementary
Holland Middle School
Council Rock High School South
St. Katherine Drexel Regional Catholic School
St. Bede's Parish

Sandy Run Service Unit 624
Afton Elementary
Edgewood Elementary
Quarry Hill Elementary
Charles Boehm Middle School
William Penn Middle School
Pennwood Middle School
Pennsbury High School
Abram's Hebrew Academy
St. Ignatius of Antioch Catholic School

Centennial Service Unit 625
Davis Elementary
McDonald Elementary
Willow Dale Elementary
Eugene Klinger Middle School
Log College Middle School
William Tennet High School
Archbishop Wood High School
Nativity of Our Lord Catholic School
Our Lady of Good Counsel

Historic Trails Service Unit 627
Walt Disney Elementary
Fallsington Elementary
Manor Elementary
Oxford Valley Elementary
Penn Valley Elementary
Bucks County Montessori
Calvary Christian School
St. Michael the Archangel School

Oakville Service Unit 629
Makefield Elementary
Eleanor Roosevelt Elementary
Grandview Elementary
Morrisville Intermediate School
Morrisville Middle/High School
Holy Trinity School
Pen Ryn

Bensalem Service Unit 631
Belmont Hills Elementary
Cornwells Elementary
Bensalem High School
Samual K Faust Elementary
Benjamin Rush Elementary
Russell C Struble Elementary
Valley Elementary
Robert K Shafer Middle School
Cecelia Snyder Middle School
Bensalem High School
School Lane Charter School
St. Charles Borromeo, Bensalem
St. Ephrem, Bensalem

Riverside United Service Unit 632
Snyder-Girotti Elementary
Bristol Middle – High School
Brookwood Elementary
Keystone Elementary
Mill Creek Elementary
Neil A. Armstrong Middle School
Franklin D. Roosevelt Middle School
Harry S. Truman High School
Conwell Egan Catholic High School
Hope Lutheran Christian School
St. Mark Roman Catholic School

Neshaminy Service Unit 634
Joseph Ferderbar Elementary
Tawanka Elementary
Poquessing Middle School

Oxford Valley Service Unit 635
Pearl S Buck Elementary
Herbert Hoover Elementary
Walter Miller Elementary
Albert Schweitzer Elementary
Carl Sandburg Middle School
Maple Point Middle School
Neshaminy High School
Holy Family Regional, Levittown
Our Lady of Grade (Penndel)

Carbon County Schools/Service Units

Palmerton Service Unit 728
Palmerton Area High School
Palmerton Area Junior High School
Parkside Education Center
SS Palmer Elementary School
Towamensing Elementary School
St. John Neumann, Palmerton

Lehighton Service Unit 734
Lehighton Elementary Center
Lehighton High School
Lehighton Middle School
BHA Academy
Educare of PA
Packer Ridge Academy

Chester County Schools/Service Units

Octorara Service Unit 611
Octorara Primary Center
Octorara Elementary
Octorara Intermediate
West Fallowfield Christian School
Octorara Junior Senior High School

Turk's Head Service Unit 605
E N Peirce MS
East Bradford El Sch
Glen Acres El Sch
Hillsdale El Sch
Mary C Howse El Sch
West Chester Henderson HS
Collegium Charter School
Chester County Family Academy
Fern Hill Elementary

Gateway Service Unit 644
Barkley Elementary
Schuylkill Elementary
Phoenixville Area Middle School
Phoenixville Area High School
St Basil the Great, Kimberton
Renaissance Academy, Phoenixville
Holy Family, Phoenixville
Phoenixville Area Early Learning Center (K)
Manavon Elementary

Westtown Service Unit 606
East Goshen El Sch
Exton El Sch
J R Fugett MS
West Chester Bayard Rustin HS
Goshen Friends School
Westtown School
Saints Simon and Jude School
Saints Peter and Paul School
Saints Phillip and James School

Huntfield Service Unit 608
Penn Wood Elementary Sch
Sarah W Starkweather El Sch
Stetson MS
West Chester Bayard Rustin HS
Westtown-Thornbury El Sch
St. Maximillum
St. Agnes

Downingtown Service Unit 602
Beaver Creek Elementary
Bishop Shanahan High School, Downingtown
Bradford Heights Elementary
Brandywine Wallace Elementary
Downingtown High School West
Downingtown Middle School
East Ward Elementary
St. Joseph, Downingtown
West Bradford Elementary
Downingtown STEM Academy

Pickering Valley Service Unit 603
Lionville Elementary
Lionville Middle School
Pickering Valley Elementary
Shamona Creek Elementary
Springton Manor Elementary
St Elizabeth, Uwchlan
Uwchlan Hills Elementary
Windsor Christian Academy, Uwchlan
Marsh Creek 6th Grade Center
Downingtown High School East
Montgomery School

Greater Coatesville Service Unit 607
Caln Elementary
East Fallowfield Elementary
King’s Highway Elementary
Rainbow Elementary
Reeceville Elementary
North Brandywine Middle School
Scott Middle School
Coatesville Area High School
Pope John Paul II, West Brandywine

Brandywine Valley Service Unit 610
Bancroft Elementary
Greenwood Elementary
Mary D Lang Kindergarten Center
New Garden Elementary
Kennett Middle School
Kennett High School
Chadds Ford Elementary
Hillendale Elementary
Pocopson Elementary
Unionville Elementary
Charles F Patton Middle School
Unionville High School
Upland Country Day (K-9)
London Grove Friends (K)
Fairville Friends School (K)

Machaloha Service Unit 656
Assumption BVM, West Grove
Penn London Elementary
Avon Grove Intermediate School
Fred S Engle Middle School
Avon Grove High School
Avon Grove Charter School

Tredyffrin Valley Service Unit 637
Conestoga High School
Tredyffrin-Easttown Middle School
Valley Forge Middle School
Beaumont Elementary
Devon Elementary
Hillside Elementary
New Eagle Elementary
Valley Forge Elementary
Vanguard School, Paoli  (Special Education School Only)
St. Norbert, Paoli (K-8)

Great Valley Service Unit 638
St. Patrick, Malvern
Charlestown Elementary
General Wayne Elementary
K D Markley Elementary
Sugartown Elementary
Great Valley Middle School
Great Valley High School
Villa Maria Academy Upper, Malvern
Villa Maria Academy Lower, Immaculata
Delaware Valley Friends School – Special Needs School (3- 12)
Willistown Country/Montessori Malvern – (K-8) 

Oxford Service Unit 609
Elk Ridge School
Hopewell El Sch
Jordan Bank Sch
Nottingham Sch
Oxford Area HS
Penn's Grove Sch
Sacred Heart

Coventry Service Unit 641
East Coventry El Sch
East Vincent El Sch
French Creek El Sch
North Coventry El Sch
Owen J Roberts HS
Owen J Roberts MS
West Vincent El Sch
West-Mont Christian Academy

Delaware County Schools/Service Units

Friendship Hollow Service Unit 520
Upper Darby High School
Beverly Hills Middle School
Drexel Hill Middle School
Aronimink Elementary
Bywood Elementary
Charles Kelly Elementary
Garrettford Elementary
Highland Park Elementary
Hillcrest Elementary
Primos Elementary
Stonehurst Hills Elementary
Walter M Senkow Elementary
Westbrook Park Elementary
Upper Darby Kindergarten Center
Holy Child Academy, Drexel Hill
Archbishop Prendergast High School, Drexel Hill
St. Andrew, Drexel Hill
St. Bernadette, Drexel Hill
St. Dorothy, Drexel Hill
St. Eugene, Primos
St. Lawrence, Upper Darby
Aldan Elementary
Ardmore Ave Elementary
Bell Ave Elementary
Colwyn Elementary
East Lansdowne Elementary
Evans Elementary
Park Lane Elementary
Walnut Street Elementary
Penn Wood Middle School
Penn Wood High School, Cypress Street
Penn Wood High School, Green Avenue
Blessed Virgin Mary, Darby
Lansdowne Friends School
St. Cyril Alexandria, East Lansdowne
St. Philomena, Lansdowne
W B Evans Magnet School, Yeadon

Garnet Valley Service Unit 501
St. Cornelius, Chadds Ford
St. Thomas the Apostle, Glen Mills
Bethel Springs Elementary
Concord Elementary
Garnet Valley Elementary
Garnet Valley Middle School
Garnet Valley High School

M.C.C.U.L Service Unit 502
Boothwyn Elementary
Hilltop Elementary
Linwood Elementary
Marcus Hook Elementary
Chichester Middle School
Chichester High School
Drexel Neumann Academy, Chester
Chester Community CS
Main Street Elementary
Stetser Elementary
Toby Farms Intermediate
Showalter (STEM) Intermediate
Village at Chester Upland
Chester High School
Chester Upland School of the Arts

Penn-Delco Service Unit 504
Christian Academy, Brookhaven
American Christian Academy, Aston
Holy Family Regional, Aston
Aston Elementary
Coeburn Elementary
Parkside Elementary
Pennell Elementary
Northley Middle School
Sun Valley High School

Marple Newtown Service Unit 507
Culbertson Elementary
Loomis Elementary
Russell Elementary
Worrall Elementary
Paxon Hollow Middle School
Marple Newtown High School
St. Anastasia, Newtown Square
St. Piux X, Broomall
Cardinal O’Hara High School, Springfield
Delaware Co Christian Upper, Newtown Square
Stratford Friends, Newtown Square

Ridley-Springfield Connection Service Unit 509
Amosland Elementary
Eddystone Elementary
Edgewood Elementary
Grace Park Elementary
Lakeview Elementary
Leedom Elementary
Woodlyn Elementary
Ridley Middle School
Ridley High School
Springfield High School
E T Richardson Middle School
Sabold Elementary
Scenic Hills Elementary
Springfield Literacy Center
Our Lady of Angels Regional, Morton
St James Regional Catholic School, Ridley Park
Holy Cross, Springfield
St. Francis of Assisi, Springfield

Providence Service Center 510
Penncrest High School
Springton Lake Middle School
Glenwood Elementary
Media Elementary
Indian Lane Elementary
Rose Tree Elementary
Mother of Providence Regional, Wallingford
St. Mary Magdelen, Media
Media Providence Friends
Notre Dame de Lourdes, Swarthmore
Strath Haven High School
Strath Haven Middle School
Nether Providence Elementary
Swarthmore-Rutledge Elementary
Wallingford Elementary

Haverford Township Service Center 513
Chatham Park Elementary
Chestnutwold Elementary
Coopertown Elementary
Lynnewood Elementary
Manoa Elementary
Haverford Middle School
Haverford High School
Cardinal John Foley Regional, Havertown
Sacred Heart, Haverford
Friends School Havertown

Inter-Delco Service Unit 521
Glenolden Elementary
Norwood Elementary
Prospect Park Elementary
Tinicum Elementary
Kindergarten Academy, Interboro SD
Interboro High School
Kindergarten Center, SE Delco SD
Darby Township Elementary
Delcroft Elementary
Harris Elementary
Sharon Hill Elementary
Academy Park High School

Radnor Service Unit 516
Ithan Elementary
Radnor Elementary
Wayne Elementary
Radnor Middle School
Radnor High School
Academy of Notre Dame, Villanova
Agnes Irwin School, Rosemont
Archbishop Carroll High School, Radnor
Armenian Sister Academy, Radnor
St. Katharine of Siena, Wayne

Lehigh County Schools/Service Units

River's Edge Service Unit 715
Francis H. Sheckler Elementary School
Catasauqua Middle School
Catasauqua Senior High School
Clarence M. Gockley Elementary School
George D. Steckel Elementary School
Zephyr Elementary School
Whitehall-Coplay Middle School
Whitehall High School
St. Elizabeth Regional School
St. Stephen's School
Manarah Islamic Academy

Allentown Service Unit 716
Central Elementary School
Cleveland Elementary School
Hiram W. Dood Elementary School
Jefferson Elementary School
Lehigh Parkway Elementary School
Lincoln Early Childhood Center
Luis A. Ramos Elementary School
McKinley Elementary School
Mosser Elementary School
Muhlenberg Elementary School
Ritter Elementary School
Roosevelt Elementary School
Sheridan Elementary School
Union Terrace Elementary School
Washington Elementary School
Francis D Raub Middle School
Harrison-Morton Middle School
South Mountain Middle School
Trexler Middle School
Louis E. Dieruff High School
William Allen High School
Allentown Central Catholic
CAI Learning Academy
Children First Community Academy
Divine Learning Center Academy
Sacred Heart School
St. John Vianney
The Swain School
Executive Education Academy Charter School
Arts Academy
Grace Montessori
Roberto Clemente Charter School

Parkland Service Unit 722
Cetronia School
Fogelsville School
Fred J. Jaindl Elementary School
Ironton School
Kernsville School
Kratzer School
Parkway Manor School
Schnecksville School
Orefield Middle School
Springhouse Middle School
Parkland High School
Jewish Day School of the Lehigh Valley
The Lutheran Academy
St. Joseph the Worker

Northern Lehigh Service Unit 733
Northern Lehigh MS
Northern Lehigh SHS
Peters El Sch
Slatington El Sch

Four Meadows Service Unit 736
Northwestern Lehigh Elementary School
Weisenberg Elementary School
Northwestern Lehigh Middle School
Northwestern Lehigh High School

South Mountain Trail Service Unit 741
Alburtis Elementary School
Jefferson Elementary School
Lincoln Elementary School
Macungie Elementary School
Shoemaker Elementary School
Wescosville Elementary School
Willow Lane Elementary School
Eyer Middle School
Lower Macungie Middle School
Emmaus High School
Harry S. Truman Elementary School
Western Salisbury Elementary School
Salisbury Middle School
Salisbury Senior High School
St. Thomas More
The Swain School
St. Ann School
Lehigh Christian Academy
Lehigh Valley Christian HS

Solehi Service Unit 748
Hopewell Elementary School
Liberty Bell Elementary School
Southern Lehigh Intermediate School
Southern Lehigh Middle School
Southern Lehigh Senior High School
St. Michael the Archangel

Montgomery County Schools/Service Units

Manatawny Service Unit 642
Lower Pottsgrove Elementary
Ringing Rocks Elementary School
West Pottsgrove Elementary
Pottsgrove Middle School
Pottsgrove Senior High School
Coventry Christian School
St. Aloysius
The Hill School
Wyndcroft School
Barth Elementary School
Franklin Elementary School
Lincoln Elementary School
Rupert Elementary School
Pottstown Middle School
Pottstown Senior High School

Hatboro/Horsham Service Unit 560
Blair Mill Elementary
Crooked Billet Elementary
Hallowell Elementary
Pennypack Elementary
Simmons Elementary
Keith Valley Middle School
Hatboro-Horsham High School

North Penn Valley Service Unit 565
A M Kulp Elementary
Bridle Path Elementary
General Nash Elementary
Gwyn Nor Elementary
Gwynedd Square Elementary
Hatfield Elementary
Inglewood Elementary
Knapp Elementary
Montgomery Elementary
North Wales Elementary
Oak Park Elementary
Pennbrook Middle School
Penndale Middle School
Penfield Middle School
Walton Farm Elementary
York Avenue Elementary
North Penn High School
Northbridge
Calvary Baptist School, Lansdale
Corpus Christi, Lansdale
Lansdale Catholic High School
Mater Dei, Lansdale
Mary Mother of the Redeemer, North Wales
Christopher Dock Mennonite High School

Indian Valley Service Unit 570
E M Crouthamel Elementary
Franconia Elementary
Oak Ridge Elementary
Salford Hills Elementary
Vernfield Elementary
West Broad Street Elementary
Indian Crest Middle School
Indian Valley Middle School
Souderton Area High School
Penn View Christian School

Freeland Hills Service Unit 645
Evergreen Elementary
Schwenksville Elementary
Skippack Elementary
South Elementary
Perkiomen Valley Ms East
Perkiomen Valley Ms West
Perkiomen Valley High School
Holy Cross Regional Catholic, Collegeville
St. Mary, Schwenksville

Spring-Ford Service Unit 646
Brooke Elementary
Evans Elementary
Limerick Elementary
Oaks Elementary
Royersford Elementary
Spring City Elementary
Upper Providence Elementary
Springford Intermediate
Springford Middle School
Springford Senior High
Blessed Teresa of Calcutta, Schwenksville
Chesterbrook Academy, Oaks, Phoenixville
Pope John Paul Ii High School, Royersford

Upper Perkiomen Service Unit 647
Hereford Elementary
Marlborough Elementary
Upper Perkiomen Middle School
Upper Perkiomen High School
Perkiomen School, Pennsburg

Horizon Service Unit 648
Arrowhead Elementary
Skyview Upper Elementary
Eagleville Elementary
Woodland Elementary
Worcester Elementary
Arcola Intermediate School
Methacton High School
Visitation Bvm, Norristown

Norrington Forge Service Unit 649
Cole Manor Elementary
Paul V. Fly Elementary
Marshall Street Elementary
Hancock Elementary
Whitehall Elementary
Gotwals Elementary
St. Francis of Assisi Elementary
Penn Christian Elementary
East Norriton Middle
Eisenhower Middle
Stewart Middle
Penn Christian Middle
Roosevelt Alternative High
Norristown Area High

Mundock Service Unit 562
Fitzwater Elementary
Fort Washington Elementary
Jarrettown Elementary
Sandy Run Middle School
Upper Dublin High School
Good Shepherd Regional, Ardsley
Our Lady Of Mercy Regional, Maple Glen
Open Door Christian Academy, Ft Washington

Mill Creek Service Unit 515
Perelman Jewish Day School, Wynnewood
Baldwin School, Bryn Mawr
Friends Central, Wynnewood
Merion Mercy Academy, Merion Station
Rosemont School of the Holy Child, Rosemont
Shipley School, Bryn Mawr
St. Margaret, Narberth
Torah Academy, Wynnewood
Waldron Mercy Academy, Merion Station
Harriton High School
Lower Merion High School
Bala Cynwyd Middle School
Welsh Valley Middle School
Belmont Hills Elementary
Cynwyd Elementary
Gladwyn Elementary
Merion Elementary
Penn Valley Elementary
Penn Wynne Elementary

Springfield-Montco Service Unit 537
Enfield Elementary
Erdenheim Elementary
Springfield Twp High School
Springfield Twp Middle School
St. Genevieve, Flourtown
Regina Coeli Academy, Wyndmoor
Phil-Mont Christian School, Erdenhiem
Mount St Joseph Academy, Flourtown
Holy Martyrs School, Oreland

Ginder Service Unit 558
Queen of Peace School, Glenside
St. Joseph the Protector Regional, Glenside
Roslyn Elementary
Willow Hill Elementary
Copper Beech Elementary
Abington Junior High School
Abington Senior High School

Susquehanna Service Unit 563
Highland Elementary
MicKinley Elementary
Overlook Elementary
Rydal Elementary East
Rydal Elementary West
Abington Friends School
St. Hilary of Poitiers, Rydal
St. Basil Academy, Jenkintown
Jenkintown Elementary
Jenkintown Junior/Senior High School
Abington Junior HS
Abington Senior HS

Tookany Service Unit 564
Cedarbrook Middle School
Cheltenham Elementary
Cheltentham High School
Elkins Park School
Glenside Elementary
Myers Elementary
Wyncote Elementary
Ancillae Assumta Academy, Wyncote
Bishop McDevitt High School, Wyncote
Presentation BVM, Cheltenham
Wyncote Academy, Wyncote
Perelman Jewish Day School, Melrose Park

Upper Merion Service Unit 640
Upper Merion Area High School
Upper Merion Area Middle School
Bridgeport Elementary
Caley Elementary
Candlebrook Elementary
Roberts Elementary
Mother Teresa Regional, King of Prussia
Gulph Elementary School

Colonial Service Unit 650
Holy Rosary Regional, Plymouth Meeting
Germantown Academy, Fort Washington
Plymouth Meeting Friends School
St. Philip Neri, Lafayette Hill
Colonial Elementary
Colonial Middle School
Plymouth Elementary
Conshohocken Elementary
Plymouth Whitemarsh High School
Ridge Park Elementary
Whitemarsh Elementary

Wissahickon Service Unit 652
Blue Bell Elementary
Lower Gwynedd Elementary
Shady Grove Elementary
Stoney Creek Elementary
Wissahickon Middle School
Wissahickon High School
Gwynedd Mercy Academy Elementary, Spring House
Gwynedd Mercy High School, Gwynedd Valley
St. Helena, Blue Bell

Moreland Service Unit 561
Queen of Angels Regional, Willow Grove
St. Albert the Great, Huntingdon Valley
Pine Road Elementary
Murray Avenue MS
Lower Moreland High School
Bryn Athyn Church School
Academy of the New Church Secondary, Bryn Athyn
Upper Moreland Primary
Upper Moreland Intermediate
Upper Moreland Middle School
Upper Moreland High School

Northampton County Schools/Service Units

Slate Belt Service Unit 703
Bangor Area HS
Bangor Area MS
DeFranco El Sch
Five Points El Sch
Washington El Sch
Pen Argyl Area HS
Plainfield El Sch
Wind Gap MS
Immaculate conception-Private School
Our Lady of Mt. Carmel School
Faith Christian School
Sacred Heart School

Easton Wilson Service Unit 704
Cheston El Sch
Easton Area HS
Easton Area MS
Forks El Sch
March El Sch
Palmer El Sch
Paxinosa El Sch
Shawnee El Sch
Tracy El Sch
St. Jane Frances De Chantal School
Bethlehem Christian School
Faith christian-private School
Notre Dame HS
Easton Baptist Academy
Avona El Sch
Williams Township El Sch
Wilson Area HS
Wilson Area Intermediate Sch
Wilson Borough El Sch

Nazareth Service Unit 707
Butz Elementary School
Lower Nazareth Elementary School
Nazareth Area Intermediate School
Shafer Elementary School
Nazareth Area Middle School
Nazareth Area High School
Holy Family
Lehigh Learning Academy

Bethlehem Friendship Service Unit 714
Asa Packer Elementary School
Calypso Elementary School
Clearview Elementary School
Donegan Elementary School
Farmersville Elementary School
Fountain Hill Elementary School
Freemansburg Elementary School
Governor Wolf Elementary School
Hanover Elementary School
James Buchanan Elementary School
Lincoln Elementary School
Marvine Elementary School
Miller Heights Elementary School
Spring Garden Elementary School
Thomas Jefferson Elementary School
William Penn Elementary School
Broughal Middle School
East Hills Middle School
Nitschmann Middle School
Northeast Middle School
Freedom High School
Liberty High School
Bethlehem Catholic HS
Bethlehem Christian School
Cambridge Day School
Centennial School
Covenant Christian Academy of the Lehigh Valley
Holy Infancy School
Moravian Academy - Lower School
Moravian Academy - Upper School
Notre Dame of Bethlehem
Our Lady pf Perpetual Help
St. Anne School
St. Michael the Archangel School
Lehigh Valley Academy
Lehigh Valley Christian HS

Northampton Service Unit 725
Colonel John Siegfried Elementary School
George Wolf Elementary School
Lehigh Elementary School
Moore Elementary School
Northampton Area Middle School
Northampton Area High School
Good Shepherd Catholic School
Sacred Heart School
Valley View Baptist Academy

Saucon Valley Service Unit 748
Saucon Valley Elementary School
Saucon Valley Middle School
Saucon Valley Senior High School
St. Theresa

Philadelphia County Schools/Service Units

Service Unit 519
Ad Prima CS – Woodbine
Anderson, Add B Elementary
Barry, John Elementary
Bartram, John High School
Beeber, Dimner MS
Belmont Academy/Elementary CS
Blankenburg, Rudolph Elementary
Bluford Charter School
Bryant, William C Elementary
Cassidy, Lewis C Academic Plus
Catharine, Joseph Elementary
Comegys, Benjamin B Elementary
Communications Technology High School
Daroff Charter School
Discovery Charter School
Global Leadership Academy CS
Gompers, Samuel Elementary
Hamilton, Andrew Elementary
Harambee Inst of Science & Technology CS
Harrington, Avery D Elementary
Heston, Edward Elementary
High School of the Future
Huey, Samuel B Elementary
KIPP West Philadelphia Preparatory CS
Lamberton, Robert E Elementary
Lea, Henry C Elementary
Locke, Alain Elementary
Longstreth, William C Elementary
Mary Mother of Peace Area Catholic, Philadelphia
Mastery CS – Hardy Williams Campus
Mastery CS – Harrity Elementary
Mastery CS – Mann Elementary
Mastery CS – Shoemaker Campus
McMichael, Morton Elementary
Mitchell Elementary School
Morton, Thomas G Elementary
Motivation High School
Mya-Middle Years Alternative
Our Mother of Sorrows/St Ignatius, Philadelphia
Overbrook Educational Center
Overbrook Elementary School
Overbrook High School
Parkway West High School
Patterson, John M Elementary
Penn Alexander Elementary
Penrose Elementary School
Philadelphia Montessori CS
Powel, Samuel Elementary
Rhoads, James Elementary
Richard Allen Preparatory CS
Robeson, Paul High School
Sayre, William L High School
Southwest Leadership Academy CS
St. Frances Cabrini, Philadelphia
St. Francis de Sales, Philadelphia
St. Ignatius of Loyola, Philadelphia
St. Rose of Lima, Philadelphia
Tilden Middle School
Washington, Martha Elementary
West Philadelphia Achievement Elem CS
West Philadelphia Catholic High School, Philadelphia
West Philadelphia High School

North Central Service Unit 527
Allen, Dr Ethel Elementary
Alliance for Progress CS
Bache-Martin Elementary
Blaine, James G Elementary
Bodine, William High School
Constitution High School
Deburgos, J Elementary
Dick, William Elementary
Dobbins, Murrell High School
Duckrey, Tanner Elementary
Dunbar, Paul L Elementary
Engineering & Science High School
Folk Arts-Cultural Treasures CS
Franklin Learning Center High School
Franklin, Benjamin High School
Frederick Douglass CS
Friends Select School, Philadelphia
Gesu School
Gideon, Edward Elementary
Girard College
Greenfield, Albert M Elementary
Hill, Leslie P Elementary
Holy Redeemer, Philadelphia
John W Hallahan Girls Catholic High School, Philadelphia
Kearny, Gen Philip Elementary
Kelley, William D Elementary
KIPP Philadelphia CS
Laboratory CS – Orianna
Ludlow, James R Elementary
Masterman, Julia R High School
Mastery CS – Clymer Elementary
Mastery CS – Lenfest Campus
Meade, Gen George G Elementary
Moffet, John Elementary   
Morris, Robert Elementary
Pan American Academy CS
Parkway Center City High School
Peirce, Thomas M Elementary
People for People Charter School
Philadelphia Electrical & Technology High School
Philadelphia Military Academy @ Elverson
Potter-Thomas Elementary
Roman Catholic High School, Philadelphia
Russell Byers Charter School
Science Leadership Academy
Sheppard, Isaac A Elementary
Spring Garden Elementary School
St. Francis Xavier, Philadelphia
St. Malachy, Philadelphia
St. Martin DePorres, Philadelphia
St. Peter the Apostle, Philadelphia
Stanton, M Hall Elementary
Strawberry Mansion High School
The Mathematics, Civics & Sciences CS
Wakisha Charter School
Walter D Palmer Leadership CS – Main Campus
Waring, Laura W Elementary
Wright, Richard R Elementary
Young Scholars CS
YouthBuild Philadelphia CS

South Philadelphia Service Unit 529
Alcorn, James Elementary CS
Annunciation BVM/St Nicholas Tolentine, Philadelphia
Architecture & Design CS
Arise Academy High School
Arthur, Chester A Elementary
Audenried Promise CS
Bregy, F Amedee Elementary
Childs, George W Elementary
Christopher Columbus CS
Creative & Performing Arts High School
Fell, D Newlin Elementary
Freire Charter High School
Freire Charter MS
Furness, Horace High School
Girard Academic Music Program
Girard, Stephen Elementary
Independence Charter School
Jackson, Andrew Elementary
Jenks, Abram Elementary
Key, Francis Scott Elementary
Kirkbride, Eliza B Elementary
Mastery CS – Thomas Campus
McCall, Gen George A Elementary
McDaniel, Delaplaine Elementary
Meredith, William M Elementary
Nebinger, George W Elementary
Our Lady of Hope Regional, Philadelphia
Philadelphia Performing Arts CS
Preparatory CS of Math Science Tech & Careers
Sharswood, George Elementary
South Philadelphia High School
Southwark Elementary School
St. Gabriel, Philadelphia
St. John Neumann & Maria Goretti High School, Philadelphia
St. Mary Interparochial, Philadelphia
St. Monica Junior School, Philadelphia
St. Monica Senior School, Philadelphia
St. Pio Regional, Philadelphia
St. Thomas Aquinas, Philadelphia
Stanton, Edwin M Elementary
Taggart, John H Elementary
The Philadelphia School
Universal Institute CS
Vare Promise CS
Vare-Washington Elementary

Phyllis Wheatley Service Unit 534
Antonia Pantoja CS
Barton Elementary School
Bethune, Mary Mcleod Elementary
Cayuga Elementary School
Central High School
CEP / Hunting Park School
Clemente, Roberto Middle School
Community Academy of Philadelphia CS
Cooke, Jay Elementary
Cramp, William Elementary
Deburgos, J Elementary
Delaware Valley High School
Edison, Thomas A High School
Eugenio Maria De Hostos CS
Feltonville Arts & Sciences Middle School
Feltonville Intermediate
Finletter, Thomas K Elementary
Fitler Academics Plus
Franklin, Benjamin Elementary
Gen David B Birney CS
Germantown Friends School
Germantown High School
Green Street Friends School
Howe, Julia Ward Elementary
Imani Education Circle CS
Imhotep Institute High School
Kelly, John B Elementary
Kenderton Elementary School CS
Lingelbach, Anna L Elementary
Little Flower Catholic High School, Philadelphia
Logan, James Elementary
Lowell, James R Elementary
Marshall, Thurgood Elementary
Mastery CS – Grover Cleveland
Mastery CS – Pickett Campus
Mastery CS – Simon Gratz Campus
McClure, Alexander K Elementary
Morrison, Andrew J Elementary
Nueva Esperanza Academy High School
Olney Charter High School
Olney Elementary School
Pennell, Joseph Elementary
Philadelphia High School for Girls
Prince Hall Elementary
Roosevelt, Theodore MS Elementary
St. Helena-Incarnation Regional, Philadelphia
St. Veronica, Philadelphia
Steel, Edward Elementary
Taylor, Bayard Elementary
The DePaul Catholic School, Philadelphia
The Multi-Cultural Academy CS
Thomas Creighton CS
Truebright Science Academy CS
Washington, Grover Jr MS
Widener Memorial Elementary
Wissahickon Charter School
Wister, John Elementary

Three Leaves Service Unit 535
Amy Northwest MS
Day, Anna B Elementary
Edmonds, Franklin Elementary
Ellwood Elementary School
Emlen, Eleanor Elementary
Henry, Charles W. Elementary
Hill-Freedman MS now High School
Holy Cross, Philadelphia
Houston, Henry H Elementary
Jenks, John S Elementary
Khepera Charter School
King, Martin Luther High School
Leeds, Morris E MS
McCloskey, John F Elementary
New Media Technology CS
Norwood Fontbonne Academy
Our Mother of Consolation, Philadelphia
Parkway-Northwest High School
Mastery CS – Pastorius Elementary
Pennypacker, Samuel Elementary
Philadelphia Military Academy @ Leeds
Rowen, William Elementary
Springside Chestnut Hill Academy
St. Athanasius-Immaculate Conception, Philadelphia
St. Raymond of Penafort, Philadelphia
Wagner, Gen Louis MS
West Oak Lane CS

Schuylkill Hills Service Unit 539
Cook-Wissahickon Elementary
Dobson, James Elementary
Eastern University Academy CS
Green Woods Charter School
Immaculate Heart of Mary, Philadelphia
Lankenau High School
Mercy Vocational High School, Philadelphia
Mifflin, Thomas Elementary
Randolph Technical High School
Roxborough High School
Saul, Walter High School
Shawmont Elementary School
St. Blaise Regional, Philadelphia

Delrich Service Unit 543
Ad Prima CS – Frankford
Adaire, Alexander Elementary
Amy 5 at James Martin MS
Bridesburg Elementary School
Brown, Henry A Elementary
Conwell, Russell MS
Elkin, Lewis Elementary
Franklin Towne Elementary CS
Franklin Towne High School
Hackett, Horatio B Elementary
Hartranft, John F Elementary
Hunter, William H Elementary
John B Stetson CS
Kensington Business, Finance High School
Kensington Capa High School
Kensington Health Sciences High School
Kensington Urban Education High School
Mariana Bracetti Academy CS
Maritime Academy CS
Mastbaum, Jules E High School
McKinley, William Elementary
Memphis Street Academy CS
Mother of Divine Grace, Philadelphia
Munoz-Marin, Hon Luis Elementary
Our Lady of Port Richmond, Philadelphia
Penn Treaty MS now High School
Richmond Elementary School
Sankofa Freedom Academy CS
Sheridan, Philip H Elementary
St. George, Philadelphia
St. Laurentius, Philadelphia
Visitation BVM, Philadelphia
Webster, John H Elementary
Welsh, John Elementary
Willard, Frances E Elementary
Wilson, Woodrow Middle School

Knights Service Unit 554
Archbishop Ryan High School, Philadelphia
Arts Academy at Benjamin Rush High School
Christ the King, Philadelphia
Decatur, Stephen Elementary
Fitzpatrick, A L Elementary
Hancock, John Elementary
Holme, Thomas Elementary
Labrum, Gen Harry MS
Nazareth Academy, Philadelphia
Our Lady of Calvary, Philadelphia
St. Anselm, Philadelphia
St. Katherine of Siena, Philadelphia
St. Martha, Philadelphia
Swenson Arts/Tech High School

Lenape Service Unit 555
Allen, Ethan Elementary
Blessed Trinity Regional, Philadelphia
Brown, Joseph H Elementary
Disston, Hamilton Elementary
Father Judge High School, Philadelphia
First Philadelphia CS
Forrest, Edwin Elementary
Frankford High School - 555
H R Edmunds Elementary Arts & Sciences CS
Harding, Warren G MS
Holy Innocents Area Catholic, Phildelphia
Hopkinson, Francis Elementary
Juniata Park Academy - 555
Lawton, Henry W Elementary
Lincoln, Abraham High School
Marshall, John Elementary
Mastery CS – Smedley Elementary
Mayfair Elementary School
New Foundations Charter School
Northwood Academy CS – Castor
Planet Abacus Charter School
Pollock, Robert B Elementary
Solis-Cohen, Solomon Elementary -
Spruance, Gilbert Elementary
St. Dominic, Philadelphia
St. Hubert High School, Philadelphia
St. Jerome, Philadelphia
St. Matthew, Philadelphia
Stearne, Allen M Elementary -
Sullivan, James J Elementary
Ziegler, William H Elementary

Caryl McNeill Service Unit 556
Baldi Middle School
Calvary Christian Academy
Carnell, Laura H Elementary- 556
Cedar Grove Christian Academy
Comly, Watson Elementary
Crossan, Kennedy C Elementary
Farrell, Louis H Elementary
Fels, Samuel High School - 556
Fox Chase Elementary School
Frank, Anne Elementary
Greenberg, Joseph Elementary
Loesche, William H Elementary
Maternity BVM, Philadelphia
Mathematics, Sciences & Tech Comm CS
Meehan, Austin Middle School
Moore, J Hampton Elementary
Northeast High School
Philadelphia Academy Charter School
Politz Hebrew Academy
Resurrection Regional, Philadelphia
Rhawnhurst Elementary School
St. Cecilia, Philadelphia
St. Christopher, Philadelphia
Tacony Academy CS
Washington, George High School